SAĞLIK

05.12.2016

Özgür´e, 6 yılda ikinci karaciğer nakli

Özgür´e, 6 yılda ikinci karaciğer nakli

ANTALYA´da 12 yaşındaki Özgür Öner, 6 yıl önce nakledilen karaciğerin iflas etmesi üzerine bu kez amcası Veli Öner´in bağışladığı dokuyla yaşama tutundu.

Turgut Reis Ortaokulu 7´nci sınıf öğrencisi Özgür Öner, 6 yıl önce karaciğeri iflas edince kadavradan nakil oldu. Damar tıkanıklığı nedeniyle çalışmayan organ çıkartılınca, yeni nakil için girişimlere başlardı. Küçük Özgür´ün Isparta´nın Gelendost İlçesi Esinyurt Köyü´nde çiftçilik yapan amcası 30 yaşındaki Veli Öner, yeğeninin kadavradan karaciğer bekleyecek zamanı olmadığını öğrenince, bağışçı olmak istedi. Yapılan testlerde uyuşmazlık olmadığı görülünce 10 gün önce Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi´nde amcadan alınan karaciğer dokusu, Özgür Öner´e nakledildi.

EVLATLARIMDAN AYIRMAM

Haberi alınca ilk bulduğu araçla Antalya´ya geldiğini söyleyen Veli Öner, "Nakil olmazsa 2 çocuğumdan ayrı tutmadığım yeğenimi kaybedeceğimi biliyordum. Test sonucu olumlu geldiği için çok mutlu oldum. Hemen işlemler yapıldı ve nakil için ameliyata girdik. Sonuç güzel oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

CANIM ACIYORDU

Henüz 6 yaşındayken ilk karaciğer naklini olduğunu söyleyen Özgür Öner ise 6 yılda ikinci kez karaciğer nakli olduğunu, ameliyat öncesinde canının acıdığını, şimdi ise gülebildiği için şükrettiğini söyledi. Öner, "Buradan okuldaki arkadaşlarıma selam söylüyorum. En kısa sürede aralarına döneceğim. Beni beklesinler" dedi ve onlara el sallayarak selam gönderdi.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)