EĞİTİM

25.12.2016

Öğretmenlere ‘Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi’ eğitimi

Öğretmenlere ‘Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi’ eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Ekonomi Bankası işbirliği ile yürütülen ‘Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi’ kapsamında, kadrolu öğretmenlere eğitim belgeleri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türk Ekonomi Bankası iş birliği ile her yaştan öğrenci ve yetişkinlerin, yüz yüze seminerler ve uzaktan eğitim aracılığıyla bütçe yapma, gelir gider dengesini sağlama, tasarruf, yatırım yapma, borçlanma, finansal hak ve yükümlülüklerini bilme gibi temel kavramlar hakkında bilgilendirilmesi ve dolayısıyla finansal okuryazarlık konusunda toplum bilincinin oluşturulmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Proje kapsamında düzenlenecek seminerlerde 5 milyon kursiyere ulaşılması hedefleniyor.

Halkın farkındalığını arttırmak amacıyla yürütülen ‘Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi’ kapsamında İl formatörü Asuman KURT tarafından Mesleki Eğitim Merkezi ve Halk Eğitim Merkezinde görevli kadrolu öğretmenlere bir gün eğitim verildi.
Eğitim sonunda, katılımcılara Finike Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet ŞİMŞEK tarafında belgeleri verildi.

(Ferhan Bozkaya)

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)