SAĞLIK

21.12.2016

Obezite Hastaları Antalya’da Buluşuyor

Obezite Hastaları Antalya’da Buluşuyor

Türkiye genelinden 300’ü aşkın Obezite hastası ve tüp mide ameliyatı ile sağlığına kavuşan katılımcı, Antalya’da, konunun uzmanı doktorların da bulunacağı etkinlik kapsamında bir araya gelecek. 25 Aralık Pazar günü Antalya Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilecek olan kahvaltıda tecrübelerini birbirleriyle paylaşacak olan katılımcılar sonrasında düzenlenecek tavla turnuvasıyla da stres atacak.

Kendisi de eski bir obez olan ve tüp mide ameliyatı ile 46 kilo vererek adeta hayata yeniden başlayan turizmci Bahri Taşkın, Türkiye’nin ilk Obezite ve Tüp Mideliler derneğini kurdu. Antalya merkezli derneğin ilk faaliyeti ise bu hastalıktan mustarip olanlar ile tüp mide ameliyatı sayesinde sağlığına yeniden kavuşmuş kişileri bir araya getirmek oldu. Taşkın; bu sayede kişilerin akıllarındaki soru işaretlerinin giderilebileceği, bilgi ve deneyim paylaşımının yapılabileceği bir zemin hazırlanacağını ifade etti.
6 ay gibi kısa bir sürede 134 kilodan 88 kiloya düşerek daha sağlıklı bir hayata kavuştuğunu belirten Obezite ve Tüp Mideliler Derneği Kurucu Başkanı Bahri Taşkın, derneğe katılım için yoğun talep olduğunu belirterek, “Antalya’da düzenlenecek etkinliğe obez tanısı konulan ve tüp mide ameliyatı olan herkes davetlidir. Katılmak isteyenlerin dernekle iletişime geçmeleri gerekiyor” diye konuştu.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)