SAĞLIK

29.11.2016

Kök hücre donörü bekleyen Dilara Kurt kansere yenik düştü

Kök hücre donörü bekleyen Dilara Kurt kansere yenik düştü

Kanserle mücadele için kök hücre donörlüğüne teşvik için ‘Belki de Sensin’ kampanyasını yürütürken kanser olduğunu öğrenen, uzun bir süredir hastalıkla mücadele eden Dilara Kurt hayatını kaybetti. 

İç mimar olan Dilara Kurt, eşi Aykut Kurt’la 2013 yılında ‘Belki de Sensin’ platformunu kurmuştu. Platform, kök hücre donörlüğündeki bilgisizliğe dikkat çekerek insanları donör olmaya teşvik amacı taşıyordu. 

Projelerine ara vermeden kurdukları internet sitesiyle bilgilendirmeyi arttırmaya çalışan çift, sosyal medyada farkındalık uyandırmak için videolar çekerek donörlük için neler yapılması gerektiğini anlatıyordu.

‘Belki de Sensin’ platformunun Facebook sayfası, Dilara Kurt’un hayatını kaybettiğini duyurdu.

Açıklamada, “Canımız, Dostumuz, Aykut Kadir Kurt’un eşi, Demir bebeğin güzel annesi #Belkidesensin platform kurucularımızdan kıymetli MERVE DİLARA KURT’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz… Hastalığı öncesi ve süresince desteklerini esirgemeyen herkese şükranlarımızı sunarız” denildi.

Kurt, bugün öğlen namazının ardından Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camisi’nden son yolculuğuna uğurlanacak.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)