MEDYA

04.01.2017

Kahve Telvesi, yeniden TRT Nağme´de yayında

Kahve Telvesi, yeniden TRT Nağme´de yayında

Bir Türk Sanat Müziği Klasiği olan ve uzun yıllar Antalya´da yayınlanarak bölgede gönüllere taht kuran Türk Sanat Müziği programı ´Kahve Telvesi´, yerelden ulusala taşınarak büyük başarı kazandı. Program bundan sonra  TRT´nin FM bandından, klasik Türk Müziği temalı kanalı olan TRT Nağme´de yer alacak.

Yıllarca haftanın her günü yayınlanan programı hazırlayan ve sunan Nilhan Turan Kırdı bugün sosyal medyadan şu bilgiyi paylaştı.

“Bugün benim için büyük bir gün…Hayat geçer, zaman su gibi akıp gider, dönüp arkanıza şöyle bir bakarsınız koskoca Dünya da anılar kalmıştır bir tek acı tatlı bir çok şey unutulmuştur ama o şarkılar yaşanmışlıklarımızı hatırlattığı için unutulmaz sloganıyla, yıllarca sevgi ve emekle hazırlayıp sunduğum, emek verdiğim, büyük beğeni kitlesi oluşan, Antalya da yayınlandığı yıllarda bir radyo programı klasiği ve markası olan ´Kahve Telvisi´, Altı yıl aradan sonra artık hak ettiği yerde TRT Nağme´de yayınına başladı. Programımız, TRT Nağme de kuşak olarak yayınlanacak olup hafta içi her gün 12.05 - 13.00 saatleri arasında dinlenebilecek. TRT Nağme dinleyicilerine ben Nilhan Turan ın hazırlayıp sunduğu, 2017 nin yepyeni programı olan taze kan, ´Kahve Telvesi´ programımız hayırlı olsun diyor, bugüne dek ilgi ve desteklerini esirgemeyen, programı çok özlediklerini dile getiren değerli dinleyicilerime çok teşekkür ediyorum. Programıma güvenerek yerelden ulusala taşıyan özellikle TRT Genel Müdürü. Şenol Göka, TRT Radyolar Daire Başkanı. Amber Türkmen, TRT Nağme Müdürü Dilek Gülüser, TRT Antalya radyosu Müdürü Alper Akça, şarkı seçimlerindeki özenli desteğiyle yapımcım Sevtap Aksan, Süleyman Değer, teknik yapımda Haluk Aydın´a ayrı ayrı teşekkür ederim..” dedi.

TRT Nağme, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun 6 Mayıs 2009 tarihinde yayın hayatına başlamış; Ankara’da 102.8, İstanbul’da 101.6, İzmir’de 88.7, Antalya’da 92.1 ve Mersin’de 102.1 frekanslarında olmak üzere FM bandından ve ayrıca internet üzerinden 24 saat kesintisiz, geçmişten günümüze çeşitli Türk sanat müziği eserlerini yayınlayan radyosudur. Yayınlarının yaklaşık yarısı Radyo 4 ile ortaktır.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)