KADIN

22.10.2016

Kadınlara meme kanseri uyarısı

Kadınlara meme kanseri uyarısı

MEDİCAL Park Antalya Hastane Kompleksi Genel Cerrahi Bölümü´nden Op. Dr. Mehmet Güler, tüm kadınların en az bir kez elle meme muayenesi yapması gerektiğini söyledi.

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Genel Cerrahi Bölümü´nden Op. Dr. Mehmet Güler, Türk Telekom Vakfı üyelerine meme kanseri konulu seminer verdi. 1-31 Ekim ´Meme Kanseri Farkındalık Ayı´ kapsamında düzenlenen toplantıda Op. Dr. Güler, 40 yaş üstü ve 40 yaş altı kadın hastalara meme kontrollerinin ne şekilde olması gerektiği yönünde detaylı bilgiler verdi. Türk Telekom Akdeniz Bölge Müdürlüğü Eğitim Salonu´ndaki toplantıda; meme hastalıkları belirtileri, meme hastalıkları tanı ve teşhis yöntemleri ve meme kanseri risk faktörleri hakkında bilgiler veren Op. Dr. Mehmet Güler, sunumunun ardından soruları yanıtladı.

AYDA EN AZ BİR KEZ MEME MUANEYESİ

Tüm kadınların ayda bir kez kendi kendilerine meme muayenesi yapması gerektiğini anlatan Op. Dr. Mehmet Güler, “Özellikle 40 yaşın üzerindeki kadınların her yıl düzenli olarak genel cerrahi uzmanına başvurarak meme muayenesi yaptırması ve tarama amaçlı olarak da mamografi çektirmesi gerekmektedir. Ayrıca doğum yapmamış olmak, ilk doğumu 30 yaşından sonra yapmış olmak, emzirmemiş olmak, hormon içeren ilaçlar, sigara veya alkol kullanıyor olmak gibi özellikleri olan ve ailesinde meme kanseri tanısı konulmuş akrabaların olması gibi risk faktörüne sahip kadınların takiplerine daha da hassasiyet göstermesi gerekmektedir" dedi.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)