KADIN

25.11.2016

Kadına şiddeti reddettiler

Kadına şiddeti reddettiler

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü, Antalya´da da kutlandı.

Muratpaşa ilçesinde bulunan Al Yazma Anıtı önünde, Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin çelenk koyması ile başlayan törene erkekler de destek verdi. Törende konuşan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Eylem Has, kadının payına hep olumsuz duygular düştüğünü söyledi. İnsanların doğarken cinsiyetini seçemediğini, kadın veya erkek olarak doğmanın hiç kimsenin tercihi sayılamayacağına vurgulayan Eylem Has, şöyle konuştu:

“Bu yüzden artık şiddete uğrayan tecavüz, taciz mağduru kadınları rakamlara indirgemek faydasız. Aksine rakamların artışı, bunların sunuluş şekli toplumda şiddetin kanıksanmasını kolaylaştırıyor. Biz bu çok önemli ve özel günde kadının gücüne, sahip olduğu hayranlık verici özelliklerine vurgu yapacağız. Bu günde kadına yakışır sözler sarf etmeliyiz."

Konuşmasının sonunda kadına şiddeti reddettiklerini belirten Eylem Has, şiddetin her türlüsüne karşı dimdik ayakta durduklarını sözlerine ekledi. Tören, davetlilere yazma dağıtılması ile son buldu.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)