KADIN

30.11.2016

´Kadın Dostu İşyeri´ ödülü Antalya´ya

´Kadın Dostu İşyeri´ ödülü Antalya´ya

HAK-İş ve ÇASGEM tarafından Türkiye´de 7 ilde yapılan ´Kadın Dostu işyeri´ araştırmasında birincilik ödülü Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´dan aldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) ile HAK-İŞ Konfederasyonu ortaklığında yürütülen ´Sosyal Diyalog Yoluyla Kadın Dostu İş Yerlerini Belgelendirme Projesi´ kapsamında 7 ilde kadın çalışanlar arasında yapılan anket sonuçlandı. Projenin sertifika ve ödül töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Yavuz´un katılımıyla gerçekleşti.

KADINLAR ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DEDİ

Kadınların katılımı ile yapılan anket sonucunda Antalya Büyükşehir Belediyesi birincilik ödülüne layık görüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ödülü Emine Erdoğan´ın elinden aldı. Tüm yatırımlarında kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya´da ikinci kez göreve gelmesinden üç ay sonra ´Kadınlar Plajı´ projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Projenin ardından klasik eleştiri ve söylemlerin başladığını dile getiren Başkan Türel, Kadınlar Plajı´nın farklı dünya görüşüne sahip kadınlar tarafından çok beğenildiğini belirtti.

KADINLAR PLAJI BİRLEŞTİRİR

Plajın Türk vatandaşları kadar turistler ve Antalya´da yaşayan Alman -Rus uyruklu vatandaşlar tarafından da beğenildiğini kaydeden Başkan Türel, "Senelerce Türkiye´de ´Kadınlar Plajı´ hep ayrıştırır denildi. Ne oldu? İşte Kadınlar Plajı kadınları ayrıştırmaz birleştirir. Türk ya da yabancı uyruklu vatandaş, Müslüman- gayrimüslim, iktidar-muhalefet orada birleşmiş durumda. Emile Zola diyor ki ´Erkeği erkek yapan kadındır´. Peygamber Efendimiz ´Cennet anaların ayağının altındadır´ hadisini buyuruyor. Biz biliyoruz ki ´Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Ben bu yüzden bu ödülü, Türkiye´ye kadına fırsat eşitliği ve özgürlükler hakkında büyük mesafeler kat ettiren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşleri hanımefendi Emine Erdoğan´a, kıymetli eşim Ebru Türel´e ve bizi bu ödüle layık gören Hak- İş ailesine ithaf ediyorum" dedi.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)