KADIN

05.10.2016

Kadın çiftçiler Kaş´ta yarıştı

Kadın çiftçiler Kaş´ta yarıştı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması´nın Kaş finali yapıldı.

Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu´nda yapılan Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması´nın Kaş finalini Kaymakam Bilgihan Bayar, Belediye Başkanı Halil Kocaer, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Bülent Yüksel, kamu kurumları ve siyasi partilerin temsilcileriyle vatandaşlar izledi.

15 sorunun yöneltildiği yarışmada Kınık Mahallesi´nden Alev Çıralı ile Çavdır Mahallesi´nden Cemile Kulaksız 13´er soruya doğru yanıt verdi. Ardından altın sorulara geçildi. İki yarışmacı da ilk altın soruyu bilirken, ikinci altın soruya doğru yanıtı veren Alev Çıralı 150 puanla birinci oldu. Alev Çıralı 7 Ekim´de yapılacak olan yarı finalde Kaş´ı temsil etmeye hak kazandı.

Yarışmanın birincisi Alev Çıralı´ya 1500 liralık ödülü Kaymakam Bilgihan Bayar, ikinci Cemile Kulaksız´a 750 liralık ödülünü Belediye Başkanı Halil Kocaer, üçüncü Huriye Özkal´a da 500 liralık ödülünü Ak Parti İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş verdi.

Kaymakam Bilgihan Bayar, "Türkiye dünyanın çok önemli tarım ülkelerinden biri. Tarımda birçok üründe kendi kendine yetiyor. İhracatımız içinde tarım ürünleri önemli yer tutuyor. Tarımsal üretimde kadınlarımızın katkısı çok önemli ve büyük. Tarımsal üretimde teknolojiye ve bilimsel verilere dayalı üretim çok önemli. Bu nedenle bilinçli çiftçiler gerekiyor. Bu bilinçli çiftçiler de kadınlarımız önemli yer alıyor" dedi.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)