ÇEVRE

09.12.2016

Göründüğü gibi değil

Göründüğü gibi değil

MUŞ´ta karakış etkili olurken, kardan birçok köyün yolu kapandı.

Kar yağışının ardından hava sıcaklığı sıfırın altında 18 dereceye kadar düştü. Köylerin ulaşımı kesilirken, bir çok besici karla kaplı arazide sürülerini sadece köy çeşmesine sulamak için götürebiliyor. Merkeze 50 kilometre uzaklıktaki 100 hane 650 nüfuslu Çengilli köyünde kar kalınlığı yer yer 1 metreye yaklaştı. Muhtar Eyüp Omur köylerinin dağlık alanda olduğu için fırtınanın etkili olduğunu söyledi. Kar ve fırtına nedeniyle sık sık yollarının kapandığını belirten Omur, kışın köyde yaşamın çok zor olduğunu vurguladı.

Hayvanlarını günde iki kez çeşmeye götürdüklerini söyleyen sürü sahipleri ise "Koyunların kara bata çıka tek sıra halinde yürürken oluşan görüntüsü çok güzel görülüyorsa bizim için de o kadar zor" diyor.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)