KÜLTÜR SANAT

11.01.2017

Dosso Dossi´ye ödül

Dosso Dossi´ye ödül

İş Dünyasının ´Oskar´ı olarak adlandırılan ´Oxford Socrates´ ödülü, bu yıl Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan´a verildi. 

İş ve tatili birleştiren özgün modeliyle dünya moda dünyasında adından bahsettiren Dosso Dossi Fashion Show´un başarısı, uluslararası arenada da ödüllendirilerek taçlandırıldı. ´En İnovatif Proje´ dalında Avrupa İş Konseyi (EBA) tarafından verilen ve iş dünyasının ´Oscar´ı sayılan Oxford Socrates Ödülü, bu yıl Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan´a verildi. Hikmet Eraslan ödülünü Oxford´daki Oxford TownHall´de düzenlenen törende Socrates Komitesi üyeleri Prof. Dr. Jonh W. A. Netting ve Dr. Vincenzo Costilgo´nun elinden aldı. 

2016´nın ´En İnovatif Projesi´ ödülünü alan Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, “Başarımızın uluslararası düzeyde takdir görmesinden son derece mutlu ve gururluyum. 11 yıldır uyguladığımız bu modeli, hazır giyim dışındaki sektörlere de satmayı planlıyoruz" dedi. 

ÖZGÜN İŞ MODELİ

Eraslan, her yıl 30´un üstünde ülkeden binlerce hazır giyim alıcısını Antalya´da buluşturan Dosso Dossi Fashion Show´un dünyada alanında ilk ve tek organizasyon olduğunu söyledi. Sektörde yeni bir çığır açan Dosso Dossi Fashion Show´un daha önce Yargıtay tarafından ´Özgün İş Modeli´ olarak tescillendiğini hatırlatan Eraslan, sözlerine şöyle devam etti: 

“Format olarak tamamen bizim geliştirdiğimiz bu modelle iş dünyamıza farklı bir soluk getirdik. Taklitçiliğin önüne geçip, haklarını korumak isteyen firmalarımıza öncülük ettik. Başarımızın uluslararası düzeyde takdir görmesinden son derece mutlu ve gururluyum. 100´ün üzerinde üretici firmamızı yılda iki kez 30´un üzerinde ülkeden gelen binlerce alıcı ile buluşturuyoruz. Misafirlerimiz 5 yıldızlı otellerde aileleriyle birlikte hem tatillerini hem de alışverişlerini yapıyorlar. Biz aynı zamanda üretici ve alıcı arasında garantörlük misyonunu üstleniyoruz. 11 yıldır başarıyla uyguladığımız bu modeli, hazır giyim dışındaki sektörlere de satmayı planlıyoruz."

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)