KÜLTÜR SANAT

06.05.2017

´Dört Mevsim´ büyülüyor

´Dört Mevsim´ büyülüyor

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi´nce (ANTDOB) ilk kez geçen nisan ayı içinde sahnelenen ´Dört Mevsim´ adlı bale eseri, izlenme rekoru kırıyor. Eser, 11-13 Mayıs akşamları baleseverlerle buluşacak.

Haşim İşcan Kültür Merkezi´nde sahnelencek ´Dört Mevsim´in balesinin koreografisi ve librettosu Meray Kartal ile Tolga Burçak´a ait ´Med-Cezir´ adlı eserle başlayacak. Müziği Antonio Vivaldi´ye ait olan ´Med-Cezir´de bale sanatçıları günlük hayatın getirdiği zorlukları, kadın-erkek ilişkisinin omuzlara yüklediği sorumluluklardan doğan çılgınlıkları, bu dünyada bir birey olma savaşını danslarıyla sahneye yansıtıyor.

Koreografisi ve librettosu G. Armağan Davran ile A. Volkan Ersoy´a ait eserin ´Dört Mevsim´in bölümünde ise havası solunarak yaşanılan, yeryüzünde yaşayan her canlıya kucak açan, kainatın anahtarı olarak bilinen ´doğaya´ dikkat çekiliyor. Eserde, ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış mevsimleri görsel ve ışık efektleriyle zenginleştirilip dans figürleriyle ifade ediliyor.

Eser, 11-13 Mayıs günlerinde saat 20.00´da baleseverlerle buluşacak.

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA)

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)