POLİTİKA

11.01.2017

CHP´li Budak: MHP´ye 50 bin kadro verildiği konuşuluyor

CHP´li Budak: MHP´ye 50 bin kadro verildiği konuşuluyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, TBMM´de cep telefonundan yaptığı canlı yayınla, Ak Parti ile MHP arasında anayasa tekliflerinin meclisten geçirilmesi için 50 bin kadro verildiğinin kulislerde konuşulduğunu söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nun anayasa değişikliğiyle ilgili öneri paketini ele alacağı yoğun maraton devam ediyor. Anayasa değişikliği teklifindeki maddelerin TBMM´de görüşülmesine ilişkin ilk teklif pazartesi günü yapılan oylamada 134 ´Ret´ oyuna karşı 338 ´Evet´ oyu ile kabul edildi.

Geç saatlere kadar devam eden görüşmelerde bazı milletvekilleri Meclis´te yaşananları ve kürsü konuşmalarını cep telefonu aracılığıyla sosyal medya üzerinden canlı yayınladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak da meclisten saat 02.30´da canlı yayın yaparak görüşlerini takipçileri ile paylaştı.

´YETKİLERİ ELİNE ALAN HİTLER OLUR, MUSSOLİNİ OLUR´

Hali hazırda 550 olan milletvekili sayısının 600´e çıkarılmasıyla ilgili ikinci teklife geçildiğini de aktaran Budak, kürsüde konuşan bir MHP milletvekilinin tekliflerle ilgili konuşmasını işaret ederek ´Hikaye´ anlattığını söyledi. İkinci teklife Ak Parti ve MHP´nin tamamının ´Evet´ oyu vereceğini belirten Budak, CHP olarak teklif maddelerinin hiç birine ´Evet´ oyu vermeyeceklerini söyledi. Maddelerin hiçbirinin demokratik olmadığını ifade eden Budak, “Bu bir Cumhuriyeti yıkım projesidir. Bu maddelerin hiçbirisi Cumhuriyet´le örtüşmüyor. Burada tek adamın iki dudağına bütün devleti teslim ediyorlar. Şu anda MHP hikaye anlatıyor. Bu yetkileri eline kim alırsa diktatör olur, Hitler olur, Mussolini olur" dedi.

AK PARTİ´DEN MHP´YE KADRO SÖZÜ İDDİASI

Budak, kulislerde konuşulduğunu öne sürdüğü bir iddiayı da dile getirdi. Ak Parti ile MHP arasında geçen bir pazarlık sonucu 550 milletvekili sayısının 600´e çıkarıldığını belirten Budak, “Eğer teklifler meclisten geçerse aynı zamanda referandumdan da geçerse MHP´ye 50 bin kadro verilmiş. Zaten şu anda kadrolar verilmeye başlanmış. Bunlar kulislerde konuşulanlar. Bir sonraki aşamada, eğer geçerse referandumdan sonra tekrar bir seçim isteyebilirler. Bu seçimde MHP´ye 60 milletvekili sözü verilmiş. MHP kendini kapatıp AKP ile seçime giriyor ve 60 milletvekili oradan gösteriliyor" diye konuştu.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)