SAĞLIK

21.11.2016

Böcek ilacıyla şifa dağıtıyor

Böcek ilacıyla şifa dağıtıyor

Güney Afrika´da kendisini peygamber ilan eden bir papazın ´cemaatindekileri iyileştirmek için´ yüzlerine böcek ilacı sıkması büyük tepki çekti.

Lethebo Rabalago adlı papaz Facebook´taki paylaşımında Doom marka böcek ilacının insanları iyileştirdiğini iddia etti.

 Doom´u üreten firmaysa böcek ilacını yüze sıkmanın riskleri konusunda uyarı yaparken, bir hükümet komisyonu etkilenen herkesin şikayet etmesi çağrısında bulundu.

 Ancak Rabalago yaptıklarını savundu ve BBC´ye yaptığı açıklamada insanları iyileştirmek için alışılmadık yöntemler kullandığını belirtti.

 Facebook ve Twitter´da paylaşılan fotoğraflarda Limpopo bölgesindeki bir kiliseyi yöneten Papaz Rabalago, böcek ilacını cemaatindekilerin doğrudan gözlerine ve vücutlarının çeşitli yerlerine sıkarken görülüyor.

 Rabalago, böcek ilacını sıktığı bir kadının gözündeki enfeksiyonun geçtiğini ve kadının "Tanrı´nın gücüne inandığı için durumunun çok iyi olduğunu" belirtti.

 Rabalago böcek ilacıyla HIV ve kanseri de tedavi edebildiğini savunuyor.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)