SPOR

14.05.2017

Başpehlivanlar dev Türk bayrağıyla seyircileri selamladı

Başpehlivanlar dev Türk bayrağıyla seyircileri selamladı

ANTALYA´da Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 3´üncüsü düzenlenen yağlı güreşlere 44´ü başpehlivan 700 pehlivan katıldı. Başpehlivanlar ay yıldızlı tişört giyip, dev Türk bayrağıyla İzmir Marşı eşliğinde güreşseverleri selamladı.

Muratpaşa Belediyesi´nin bu yıl 3´üncüsünü gerçekleştirdiği geleneksel yağlı pehlivan güreşleri Konuksever Stadyumu´nda yapıldı. 1600 metrekare genişliğinde, 6 bin seyirci kapasiteli güreş alanındaki güreşlere, güreşseverler yoğun ilgi gösterdi. Güreşlere 44´ü başpehlivan 700 güreşçi katıldı.

Başpehlivanlar arasında Ali Gürbüz, Orhan Okulu, İsmail Balaban, Mehmet Yeşil Yeşil de yer aldı. 14 ayrı boyda yapılan gürelerde pehlivanlar, rakibinin sırtını yere getirmek için kıyasıya mücadele etti.

Er meydanına çıkan başpehlivanlar ay yıldızlı tişört giyip, dev Türk bayrağıyla İzmir Marşı eşliğinde güreşseverleri selamladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da Muratpaşa Belediyesi Başpehlivanı Ali Gürbüz ile selamladığı seyircilerden yoğun alkış aldı. Güreşlerde bu yıl altın kemerin statüsü de değişti. Daha önce Orhan Okulu ve Recep Kara´nın kazandığı kemer bu yıldan başlamak üzere Muratpaşa güreşlerini 2 kez kazanan pehlivanın olacak. Güreşlerde, Bayram Ali Dede, Erkan Kocasakal, Salih Bocan gibi er meydanının efsane cazgırlarının yanı sıra, Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin davul zurna ekibi görev aldı.

Tolga YILDIRIM/ANTALYA, (DHA)

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)