YEREL

12.01.2017

Başkan Böcek, konsoloslarla buluştu

 Başkan Böcek, konsoloslarla buluştu

ANTALYA Konsoloslar Platformu üyeleriyle bir araya gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2016 yılında yaşanan sıkıntılara düşmemek için turizmin çeşitlendirilmesi gerektiğini belirterek, tanıtım faaliyetlerinin önemine dikkati çekti.

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya´da görev alan başkonsolos, konsolos ve fahri konsolosların oluşturduğu Antalya Konsoloslar Platformu üyeleriyle buluştu. Başkan Muhittin Böcek, platform üyelerini Konyaaltı´nda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Başkan Böcek, Konyaaltı´nda yerleşik yaşayan 20 bini aşkın yabancı vatandaşın bulunduğuna dikkati çekerek, yaptıkları projelerde bu unsuru da her zaman gözünde bulundurduklarını söyledi.

BELEDİYE KURSLARI

Belediye bünyesinde hizmet veren Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi´nde (KONSEM) açılan kurslara yabancı vatandaşlarında büyük ilgi gösterdiğine değinen Başkan Muhittin Böcek, Türkçe ve hobi faaliyetlerine yönelik kursların özellikle yoğun ilgi gördüğünü ifade etti. İlçede 40 ülkeden yerleşik vatandaşın yaşadığını da hatırlatan Böcek, özellikle son yıllarda mülk edinerek, Konyaaltı ve Antalya´ya yerleşen yabancı sayısındaki artışa değindi.

TURİZMDEKİ SIKINTI

Turizmde zaman zaman sıkıntılı dönemler yaşandığına da vurgu yapan Muhittin Böcek, "Geçen yıl yaşadığımız talihsiz olaylar neticesinde özellikle bölgemiz turizmi ciddi anlamda zarara uğradı. Bu sorunları aşmak her ne kadar hükümet politikalarıyla ilişkili olsa da, turizmi çeşitlendirmek adına farklı pazarlarda tanıtım yapmanın da bir o kadar önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Konsolosların sorularını da cevaplandıran Başkan Böcek, Antalya Konsoloslar Platformu´nun konuğu olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)