RÖPORTAJ

15.07.2016

Antalya’nın markası OSMANLI KAHVECİSİ

Antalya’nın markası OSMANLI KAHVECİSİ

Proje, AR-GE ve pazar araştırmalarına 2009 yılında başlayan Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi ilk şubesini 2011 yılında Antalya´da açtı. Tüm ürünlerini kendi üreten, franchising vermeye 2013 yılında başlayan firma, 2015 yılı sonuna kadar 100´e yakın bayilik verdi. Kahve kavurma, çekme, paketleme entegre tesisi, pasta, limonata, salep, çikolata, dondurma, donuk ürün imalatına sahip olan Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi makine ve ekipmanları ile de çok fazla üretim kapasitesine sahip. 

Fİrma Güzeloba semtinde açmış olduğu, Türkiye´nin ilk Kahve Akademisi ile de eğitime , araştırma ve geliştirmeye ne kadar önem verdiğini gösterdi. içeriği ve ismiyle patentleri alınmış EFE Kahvesi , Fincan Kek, Çikolaşk gibi kendine has doğal lezzetleri olan Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi ürün araştırmalarına da hızla devam etmekte.
“Biz aslında şunu yapmak istedik ve yaptık; Osmanlı´da kahve nasıldı, nasıl pişhillr, nasıl sunulurdu? Bunun dışında yaptığımız her şey geçmiş ve günümüzün sentezi
Geleneksel Osmanlı Kahvesi, Klasik Türk Kahvesi ve kendine has diğer tüm doğal ürünlerini tüketicileri ile buluşturan firma kafe konsepti ile de oldukça beğeni kazandı.

O, GENÇ BİR GİRİŞİMCİ...

Kısa süre içinde büyük başarılara imza atan Boğaçhan Göksu, birçok gencin örnek aldığı isimlerden biri. Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi şubeleriyle çıkış yakalayan ve yeni projelerle yoluna devam edecek olan Göksu´nun, adrenalin olan sporları yapmak ise vazgeçilmez hobileri arasında yer alıyor.

 

Genç yaşta kısa zamanda örnek bir girişimci oldunuz. Bir çok gencin hayal olarak gördüklerini siz hayata geçirerek başarının anahtarını açtınız. Peki bu başarınızdaki sır nedir?

İşin sırrı çalışmakta; inanmakta, azmetmekte. Bu sadece inanmaktan geçmiyor, bunun için çalışmak gerek, aynı zamanda sadece çalışmakta yetmiyor, inanmak gerek yani ayni doğrultuda aynı kuvvette önemli. Ayrıca bunları yaparken etik ve ahlaka dikkat etmek gerekiyor. Başarının anahtarı varsa eğer bunlardan birisi ahlaklı iş yapmaktan geçiyor. Empati kurmak çok önemli. Ticaret yaparken karşındaki insanı anlayabilmelisin, ne ister, neye ihtiyacı var, ne katabilirim soruları çok önemli."Yamaç paraşütü, motor daha doğrusu adrenalin olan her spora merakım var...Spor yapmayı, avlanmayı çok severim. Insan böyle kendini daha zinde tutuyor. Bunlarla enerji azalmak yerine artıyor" Bu şekilde ticari birliktelikler çok uzun olacaktır.

 

ilerde önemli çalışmalara imza atmak ve hayalleri gerçekleştirerek iyi bir girişimci olmanın püf noktaları nelerdir? 

Gelecekle iş yapmak gerek, iyi bir ekip kurmalı ve projeler üretmelisiniz, projeleri her daim dışarıdan alan, kopyalayan firmalar bir yerde tıkanacaklardır. Özgünlügü yakalamak çok önemli.

Markanız gibi gerçekten Osmanlı dönemi kahve kültüründen gelen tatlar var mı, bunlar hangileri?

Biz aslında şunu yapmak istedik ve yaptık; Osmanlı´da kahve nasıldı, nasıl pişirilir, nasıl sunulurdu? Bunun dışında yaptığımız her şey geçmiş ve günümüzün sentezi. Ürünlerimizin içinde bazıları o dönemde yapılanın aynısı ve aynı güzellikte.

Bir çok yerde şubeleriniz var ve hızla büyümeye devam ediyorsunuz... Peki sizi siz yapan değerler nelerdir, kahve severlerin sizi tercih etmesinin nedeni nedir?

Birçok neden var; biz doğalız, hiçbir ürünümüzde katkı maddesi, glikoz vb. yok. Konseptimiz doğal, yapay malzeme kullanmıyoruz, misafirlerimizin her biri kendinden bir şey bulabiliyor. Ürün kalitemiz en dikkat ettiğimiz unsur. Birçok firmanın üretmeyi başaramayacağı ürünlerin biz hammadde üreticisi ve tedarikçisiyiz. Su an sektöre yön veren bir markamız var ve biz bu markayı Antalya´dan çıkarttık.

İş hayatınızın yanı sıra sosyal hayatta da çok aktif olduğunuzu görüyoruz. Hangi tutkularınız var ve bu enerjiyi nasıl yakalıyorsunuz?
Yamaç paraşütü, motor daha doğrusu adrenalin olan her spora merakım var. Spor yapmayı, avlanmayı çok severim. İnsan böyle kendini daha zinde tutuyor. Bunlarla enerji azalmak yerine artıyor.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)