KÜLTÜR SANAT

03.01.2017

´Antalya Sembollerim´ sergisi Konyaaltı´nda

´Antalya Sembollerim´ sergisi Konyaaltı´nda

Antalya´nın tarihi mekanları ve doğasından aldığı ilhamla oluşturduğu eserlerin yer aldığı ´Antalya Sembollerim´ adlı resim sergisi, Konyaaltı Belediyesi fuaye alanında açıldı.

Antalya´nın 19´uncu yüzyıldan kalma tarihi eserleri, gravür tekniğiyle renklendirerek bugüne taşıyan Figen Çiçek, ´Antalya Sembollerim´ adlı sergisini açtı. Konyaaltı Belediyesi fuaye alanında yer alan serginin açılış kurdelesini Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek kesti.

Sergide akrilik ve yağlıboya tabloların yanı sıra sanatçının mermer tozuyla yapılmış 35 çalışması yer alıyor. Ressam Figen Çiçek´in atık mermer tozlarıyla resmettiği portakal figürlerini, dokunarak hissetmek mümkün. Yaptığı çalışmalarda temel amacının Antalya´nın tanıtımına katkı sağlamak olduğunu söyleyen Figen Çiçek, bu nedenle de eserlerinde ağırlıklı olarak Antalya´nın simgesi olan portakalı kullandığını söyledi.

Başkan Muhittin Böcek ise her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını belirterek Figen Çiçek´in de çalışmalarına yer vermekten büyük mutluluk duyduğunu bildirdi. Başkan Böcek, konuşmaların ardından sergi alanını gezerek eserler hakkında bilgi aldı.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)