KÜLTÜR SANAT

29.12.2016

Altın Nota´nın ödülleri belirlendi

 Altın Nota´nın ödülleri belirlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek Altın Nota Beste Yarışması´nda ödüller belli oldu. Birincilik ödülünün 4 bin lira olarak belirlendiği yarışmada toplam 24 bin 500 lira ödül dağıtılacak.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı´nın Türk Sanat Müziği repertuvarına nitelikli eserler kazandırmak, beste ve söz yazarlarını özgün eserler yaratmaya teşvik etmek amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği 2. Altın Nota Türk Sanat Müziği Beste Yarışması´nın ödülleri belli oldu. Dereceye giren ilk on eserin ödül alacağı yarışmada birinciye 4 bin TL, ikinciye 3 bin 500 TL, üçüncüye 3 bin TL ve 7 esere de mansiyon ödülü olarak 2 biner TL verilecek.

Son başvuru tarihinin 16 Ocak 2017 olarak belirlendiği Altın Nota Beste Yarışması´na güncel makamlarda bestelenmiş özgün eserlerle yapılan katılımlar kabul edilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler başvuru bilgilerine ´www.antalya.bel.tr´ internet adresinden duyurular bölümünden ulaşabilecek.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)