KADIN

05.12.2016

´Al Yazma´yla hayalleri gerçekleşti

´Al Yazma´yla hayalleri gerçekleşti

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, 7 yıl önce dini nikahla evlenen ve resmi nikah hayalli maddi imkansızlıklara takılan Rabia ve Metin Kara çiftinin nikahını Al Yazma Kadın Danışma Merkezi´nde kıydı.

Antalya´da yaşayan 24 yaşındaki Rabia Kaval ve 40 yaşındaki Metin Kara, 7 yıl önce dini nikahla evlendi. Çiftin bugün 6 yaşında Mustafa Eren ve 2 yaşında Elif Ece isimli iki de çocuğu oldu. Resmi nikahı sürekli erteleyen çift, Muratpaşa Belediyesi´nin kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadının toplumsal hayattaki konumunu güçlendirmek için çalışan Al Yazma Grubu´yla tanışmasıyla hayalleri gerçeğe döndü.

Muratpaşa Belediyesi´nin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü´nde açılışının gerçekleştirdiği Al Yazma Kadın Danışma Merkezi´nde çifte, imece usulüyle düğün yapıldı. Herkes evinden bir şeyler getirdi, düğün sofrası kuruldu. Çifte uyacak gelinlik ve damatlıklar sandıklarda bulundu.

Mahalleli kadınların yanı sıra çiftin yakın akrabaları ve arkadaşlarının da katıldığı düğünde çiftin nikahını Başkan Ümit Uysal kıydı. Kara çiftinin şahitliklerini ise Muratpaşa Belediye meclis üyesi Hüseyin Erşin ve Sibel Gezen yaptı.

Rabia ve Metin Kara çiftin çocuklarının da izlediği düğünde aile cüzdanını çifte, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci teslim ederken Başkan Uysal´ın, kahve fincanı takımını damada hediye etmesi düğünün neşesi oldu. İmzalar atılırken gelin Rabia Kara, tezahüratlar arasında damadın ayağına basarken, çift düğün pastasının kesip açılış dansını da yapmayı ihmal etmedi.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)