MEDYA

10.01.2017

AGC ve ANFAŞ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutladı

AGC ve ANFAŞ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutladı

ANTALYA Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ), ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü düzenlediği programla kutladı.

Antalya Expo Center´da düzenlenen programa, Basın- Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Diler, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Nizamettin Şen, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, bazı kurum ve kuruluşların temsilcileri ile gazeteciler katıldı. Gazetecilerin sorunlarını içeren bir konuşma yapan Cemiyet Başkanı Mevlüt Yeni, bugünü bir bayram, keyifli bir gün olarak kutlayamadıklarını söyledi.

"SİYAH ÇELENK BIRAKMAMIZ LAZIM"

Bugünün sadece gazetecilerin dertlerini, sorunlarını, sosyal hak arayışlarını dile getirmek ve bunlara dikkati çekmek için fırsat olarak gördüklerini belirten Başkan Mevlüt Yeni, “Bizim aslında Cumhuriyet Meydanı´na siyah çelenk koymamız lazım. Ama biz buradayız ve kürsüden sorunlarımızı dile getirmeyi tercih ettik. Türkiye´de maalesef herhangi bir kriz döneminde ilk işsiz kalan kesim medya mensupları oluyor. Kıyım onlardan başlıyor. Son yıllarda gazetecilik mesleği prestijini, popülaritesini hızla kaybeder duruma geldi. Özgür basın, işadamına, siyasetçiye herkese lazım" dedi.

Başkan Yeni, konuşmasının sonunda yerel basına destek verilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

SADIK BADAK´IN AÇIKLAMASI

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Badak ise çalışan gazetecilerin haklarının, en az fabrikada çalışanlar kadar değerli olduğunu söyledi. Fuar merkezlerinin de önemine değinen Sadık Badak, şöyle konuştu:

"1700- 1800´lerden sonra açılan fuar merkezleri bulunduğu şehirlere endüstriyel enerji sağlamıştır. Türkiye´nin en modern, en fonksiyonel fuar merkezi Antalya´da. Kış döneminde ev sahipliği yapacağımız fuarlarla kente katkı sağlamaya çalışıyoruz. 40 bin metrekare alan üzerine kurulu olan bu fuar merkezinde yılda en az 15- 20 fuar yapmayı hedefliyoruz."

Gazeteciler ise mesleklerini yaparken karşılaştıkları sorunları dile getirdi. Etkinlik, Mevlüt Yeni´nin, ANFAŞ Genel Müdür Murat Özer´e cemiyetin flamasını vermesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)