KÜLTÜR SANAT

04.01.2017

ADT güldürecek

ADT güldürecek

Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), yeni yılın ilk ayı olan ocakta komedi oyunlarıyla tiyatroseverleri güldürecek. ADT, çocuk oyunu ´Benim Güzel Pabuçlarım´ ile ´İbişin Rüyası´ ve ´Komik Para´ adlı komedi oyunlarını sahneleyecek.

Haşim İşcan Kültür Merkezi´nde sahnelenecek ´Benim Güzel Pabuçlarım´ı Dersu Yavuz Altun yazdı, kader Gözpınar yönetti. Oyunda, Demet Boci (Yaşlı Kadın), Gökçe Kağnıcı (Patron), Ömer Alper İzci (Para Adam), Remzi Kürşad Süren (Robot), Meltem Sezer (Aşçı-Çiçek Kadın), Nil Özcan (Dansçı Kız), Kerim Güngör (Obur), Okan Güler (Kara Şapka) rollerinde sahneye çıkıyor.

OYUNUN KONUSU

Yaşamlarını tiyatroda çocuklara gösteriler yaparak kazanan palyaço, dansçı kız ile tiyatronun tüm çalışanlarını, gelişen dünyada teknolojik ürünlerle daha fazla para kazanacağını düşünen tiyatronun sahibi patron işten kovuyor. Teknolojik robotlarla çalışmaya başlayan patron, zamanla insani değerlerin çok daha kalıcı olduğunu anlıyor. Yaptığı hatanın farkına varıyor, tüm çalışanlarından özür diliyor. Çalışanlar, tiyatrodaki mutlu günlerine geri dönüyor.

´Benim Güzel Pabuçlarım´ 8-10-15-17-22-24-29-31 Ocak günlerinde sahnelenecek. Oyunun gündüz gösterimleri saat 15.00´da, akşam gösterimleri ise saat 20.00´da izlenecek.

KOMİK PARA

Ocak ayının ikinci oyunu ise prömiyeri 2016 yılının son haftası gerçekleşen ve izlenme rekoru kıran ´Komik Para´ olacak. Hakkı Kuş´un rejisörlüğünde 1.5 ay süren provadan sonra seyirciyle buluşan ´Komik oyunda, Selim Bayraktar (Henry), Süheyla Çöllü (Jean), Ahmet Açıkgöz (Vıc), Meltem Gülenç (Betty), Gökhan Güvenatam (Slater), Durmuş Benli (Daven), Gökhan Hızarcıoğlu (Bill), Niyazi Mert Kurt (Conta) rolleriyle izleyici karşısına çıkıyor.

OYUNUN HİKAYESİ

İngiltere´de eşi ve dostlarıyla kendi halinde yaşayan Henry, bir gün metroda çantasını başkasının içi para dolu çantasıyla karıştırır. Bundan sonra Henry´nn başı bir türlü beladan kurtulmaz. Bir gecede yaşanmış bir hikâye olarak tasarlanan eser, Henry, eşi Jean, dostları Vic ve eşi Betty arasında geçiyor. Henry, eşi Jean, tatile çıkma planları yapıyor, kapılarını polis memurları çalınca evde bir anda kargaşa başlıyor. Son derece canlı, enerjik, hareketli bir eser olan ´Komik Para´, izleyiciyi güldürerek, kahkaha attırarak, zaman, zaman da düşündürerek günlük hayatın stresinden biraz olsun uzak keyifli anlar sunuyor.

Haşim İşcan Kültür Merkezi´ndeki oyun 5-6-7-11-12-13-14 Ocak günlerinde saat 20.00´da sahnelenecek.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)