YEREL

17.02.2017

Antalya´ya Cidde Fuarı´nda büyük ilgi

Antalya´ya Cidde Fuarı´nda büyük ilgi

SUUDİ Arabistan´ın Cidde kentinde bu yıl 7´ncisi düzenlen ´Uluslararası Cidde Seyahat ve Turizm Fuarı´nda Antalya yoğun ilgi gördü.

Antalya Valiliği himayesinde, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) organizasyonunda katılım sağlanan fuarın ilk gününde Cidde Belediye Başkanı Hani Abu Ras ve Türkiye Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön Antalya standını ziyaret etti. Standı gezerek bilgi alan Belediye Başkanı Hani Abu Ras, Antalya´yı çok beğendiğini ve tatilini Antalya´da geçirmek istediğini söyledi.

Antalya´dan konaklama tesisleri ve seyahat acentelerinin katıldığı fuarda, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve BAKA Körfez Ülkeleri Koordinatörü Seyitcan Altınkaynak da yer aldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Acar, Suudi ve Arap turistlerin Antalya´ya büyük bir ilgi ve merakları olduğunu gördüklerini, bu yıl Antalya´ya gelen Arap turist sayısında önemli artış hedeflediklerini belirtti.

Antalya´ya Suudi Arabistan´ın Cidde ve diğer şehirlerinden direkt uçak seferleri konulması gerektiğini ifade eden Acar, THY ve diğer havayolu şirketlerinin Suudi pazarına ilişkin çalışma yapması gerektiğini söyledi.

Türkiye gibi bir ülkeye 2- 3 ana pazarın yetmeyeceğini belirten Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Münir Karaloğlu, Cidde Turizm Fuarı´nın Antalya turizminin çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayılmasına önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)