MEDYA

12.02.2017

´Hayır´ diyen İrfan Değirmenci kovuldu

´Hayır´ diyen İrfan Değirmenci kovuldu

Kanal D´de "İrfan Değirmenci ile Günaydın" programını sunan Değirmenci´nin referandumda "Hayır" oyu kullanacağını açıklamasından dolayı kovulduğu açıklandı.

20 madde ile neden referandumda ´Hayır´ oyu kullanacağını açıklayan Kanal D haber spikeri İrfan Değirmenci´nin işine son verildi. Kanal D´den yapılan açıklamada "Doğan Yayın Grubu olarak "tarafsızlık" en temel ilkemizdir" denildi. "Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur. Bu nedenle kendisiyle iş akdimizi sonlandırıyoruz" ifadesi kullanıldı.Kanalın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:"Doğan Yayın Grubu olarak “tarafsızlık” en temel ilkemizdir.Yayın İlkeleri’mizi, uluslararası yayıncılık anlayışını dikkatle inceleyerek ve kendi tecrübelerimizi değerlendirerek oluşturduk. Yayınlarımızı yıllardır bu İlkeler ışığında sürdürüyoruz ve bundan sonra da aynı hassasiyetle sürdürmeye kararlıyız. Bağımsız bir yayın kuruluşu olarak varoluşumuzun en büyük dayanağı budur.Arkadaşlarımızdan en öncelikli beklentimiz, kamuoyunda tartışılan konularda taraf tutar şekilde davranmaktan kaçınmaları.Bu ilkemiz, ekrandaki yayınlarımız kadar, çalışanlarımızın sosyal medya paylaşımlarını da kapsıyor.Sosyal medya konusundaki hassasiyetimizi defalarca dile getirdik, bütün arkadaşlarımızla paylaştık.Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur.Bu nedenle kendisiyle iş akdimizi sonlandırıyoruz.Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)