ÇEVRE

05.01.2017

Çevreci gençler Döşemealtı´nda buluştu

 Çevreci gençler Döşemealtı´nda buluştu

Avrupa Birliği (AB) Gençlik Projeleri kapsamında çevrenin korunması için yürütülen Waste-Man (Atık Adam) program için Antalya´ya gelen gençler, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç´i ziyaret etti.

AB Gençlik Projesi olan Waste-Man atık yağ toplama projesi kapsamında Antalya´ya gelen 24 öğrenci ile Türkiye´den projeye katılan 6 öğrenci Antalya Döşemealtı Belediyesi ile birlikte çalışma yapacak. 1 hafta sürecek proje kapsamında ilçede broşür dağıtarak çevre bilinci yaratmak isteyen öğrenciler, hazırladıkları atık yağ toplama ünitelerini de mahallelere yerleştirecek. Yine Antalya´nın içme su kaynağı olan Kırkgöz gölü çevresinde çöp toplayan Hırvatistan, Gürcistan, Polonya ve Romanya´dan gelen öğrenciler, ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerinin bulunduğu Termesos Antik Kenti, Karain Mağarası ve Evdirhan Kervansarayı´nı gezecek.

"ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ"

Proje başlangıcında Döşemealtı Belediyesini ziyaret eden Avrupalı öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Turgay Genç, çevre ve doğanın korunmasının verilen eğitimle mümkün olduğuna dikkati çekerek, "Doğal kaynakların hızla tükenmekte olduğu günümüzde böyle örnek projeler bizleri heyecanlandırıyor. Tüm katılımcı öğrenci arkadaşlarıma proje için ilçemizi seçtikleri için de ayrıca teşekkür ediyorum. Döşemealtı şu an kentimizin en büyük merkez ilçesi. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra modern yapılaşmasıyla da örnek ilçelerin başında geliyor. Bu nedenle bizde çevrenin doğanın korunması için projeler geliştiriyoruz" dedi.

"ÖĞRENCİLERİ TEŞVİK EDİYORUZ"

Okullarda atık pil kampanyaları düzenleyip öğrencilere hediyeler verdiklerini ve geziler düzenleyerek teşvik ettiklerini ifade eden Başkan Genç, . Belediye olarak da atık yağların, pil ve doğada çözülemeyen atıkların toplanarak geri dönüştürülmesi için firmalarla çalışmalar yapıyoruz. Yine yenilenebilir enerji üretimi için de yaptığımız projeler var. Pazar yerleri üzerine yerleştireceğimiz güneş panelleri ile elektrik üreteceğiz" diye konuştu. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Genç daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)